Dicopeg junior

1 saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350 oraz substancje pomocnicze dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dicopeg junior 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 23.5 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dzięki właściwościom hydrofilowym makrogol zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie, nie powodując skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Dawkowanie

Doustnie w długich odstępach czasu od posiłków. Dzieci w wieku 6 mies.-2 lata (do 12 kg): 1-2 saszetki dziennie. Dzieci w wieku 2 lata-11 rż. (12-20 kg): 2-4 saszetki dziennie. Dzieci >11 rż. (>20 kg): 2-6 saszetek dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w 1/4 szkl. wody. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie.

Wskazania

Przewlekłe zaparcia oraz sporadyczne zaburzenia pracy jelit u dzieci od 6 mż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na makrogol. Perforacja lub/i niedrożność układu pokarmowego. Zmiany chorobowe układu pokarmowego lub wydalniczego. Choroby zapalne jelit (choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

Niepożądane działanie

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach wystąpienia reakcji alergicznej (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności), należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej, które ustępują samoistnie po przerwaniu leczenia.

Uwagi

Podczas stosowania wyrobu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia.

Interakcje

Zaleca się zażywanie makrogolu w odstępie co najmniej 2 h od zażycia innych leków doustnych, ponieważ działanie osmotyczne makrogolu oraz przyspieszenie pasażu jelitowego mogą zmniejszyć ich skuteczność.

Cena

Dicopeg junior, cena 100% 23.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."