Dezaftan

Aqua, PVP, Propylene Glycol, Xanthan gum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium sorbate, Panthenol, Sodium sacharin, Benzalkonium chloride solution, Glycyrrhetinic acid, Disodium EDTA.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dezaftan tuba 8 ml, żel do stos. w jamie ustnej 12.82 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat wytwarza na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej ochronny film. Dzięki swojemu działaniu chroni zmiany przed podrażnieniami i zapewnia ulgę w bólu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu (1-2 krople) nanieść punktowo na zmianę w jamie ustnej. Aplikację powtarzać 3-4 razy dziennie. Zaleca się nie jeść i nie pić przez co najmniej godzinę po zastosowaniu preparatu.

Wskazania

Użycie wyrobu jest wskazane w przypadku wystąpienia: aft (owrzodzeń aftowych), aftowego zapalenia jamy ustnej, pleśniawek lub drobnych zmian w tym urazów wywołanych przez aparaty ortodontyczne lub źle dopasowane protezy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami.

Uwagi

Preparat nieszkodliwy po przypadkowym połknięciu.

Cena

Dezaftan, cena 100% 12.82 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."