Dexeryl®

Krem zawiera: glicerol, wazelinę białą, parafinę ciekłą, monostearynian glicerolu, kwas stearynowy, policykliczny dimetylosiloksan, olej silikonowy, makrogol 600, trolaminę, p-hydroksybenzoesan propylu, wodę oczyszczoną.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dexeryl® but. z pompką 500 g, krem 39.0 zł 2019-04-05

Działanie

Krem głęboko nawilża skórę oraz odbudowuje jej barierę hydro-lipidową. Wazelina biała i parafina ciekła tworzą barierę ochronną, zapobiegając utracie wody przez skórę oraz zapewniają ochronę skóry przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Glicerol ułatwia zachowanie równowagi wodnej w obrębie skóry. Krem zmniejsza objawy suchości skóry i zapobiega podrażnieniom.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę kremu na miejsca podrażnione 1-2 razy na dobę, w razie potrzeby krem można stosować częściej - do 6 razy na dobę.

Wskazania

Krem ochronny do skóry przeznaczony do leczenia objawów związanych z suchością skóry, szczególnie w przebiegu takich chorób jak: atopowe zapalenie skóry, rybia łuska.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki kremu, szczególnie na p-hydroksybenzoesan propylu.

Środki ostrożności

Nie stosować na rany. Nie stosować w okolicach oczu. Nie zaleca się jednoczesnej aplikacji kremu i innych preparatów o działaniu miejscowym.

Niepożądane działanie

Ze względu na zawartość p-hydroksybenzoesanu propylu, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje skórne podobne do wyprysku (egzema) oraz bardzo rzadko natychmiastowe odczyny o typie pokrzywki.

Cena

Dexeryl®, cena 100% 39.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."