Desderman N

100 g płynu na skórę zawiera 79 g ethanolum (etanol 96%), 0,10 g 2-Biphenylol (2-bifenylol).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Desderman N but. 5000 ml, płyn na skórę 121.45 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Działa na takie drobnoustroje, jak bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, w tym MRSA; paciorkowce, w tym enterokoki oporne na wankomycynę), bakterie Gram-ujemne (w tym Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Proteus mirabilis, Helicobacter pylori oraz Listeria monocytogenes) oraz mykobakterie (w tym Mycobacterium tuberculosis). Grzybobójczo działa m.in. na drożdżaki (w tym Candida albicans). Wirusobójczo działa na m.in. wirus zapalenia wątroby typu B, rotawirusy, adenowirusy, herpes simplex (HSV) oraz wirus polio. Zawiera również substancje pomocnicze nawilżające i natłuszczające, zapobiegające wysuszaniu rąk i utrzymujące elastyczność skóry. Preparat o pH 6,0.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Higieniczna dezynfekcja skóry rąk: 3 ml płynu należy wcierać porcjami w suche dłonie przez 30 sekund. Dezynfekcja skóry rąk przed zabiegami chirurgicznymi: w umyte, suche dłonie i przedramiona, należy wcierać porcjami 10 ml płynu przez 90 sekund, dbając o stałe zwilżenie skóry preparatem. Poczekać do dokładnego wyschnięcia dłoni przed nałożeniem rękawiczek.

Wskazania

Alkoholowy preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na etanol (alkohol etylowy 96% denaturowany metyloetyloketonem), 2-difenylol lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku stosowania leku niezgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania, alkohol zawarty w preparacie może działać podrażniająco lub wchłaniać się przez skórę, zwłaszcza uszkodzoną i wywoływać działania ogólnoustrojowe.

Niepożądane działanie

Może wystąpić suchość i podrażnienie skóry. Rzadko występuje uczuleniowe kontaktowe zapalenie skóry lub pokrzywka kontaktowa.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat łatwopalny.

Cena

Desderman N, cena 100% 121.45 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."