Dernilan®

100 g preparatu zawiera 300 mg alantoiny, 250 mg nikotynamidu, 100 mg kwasu salicylowego i 1 g kamfory racemicznej. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu, alkohol stearylowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dernilan® tuba 35 g, krem

Allantoin,

Camphor,

Nicotinamide,

Salicylic acid

11.83 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany na skórę wykazuje działanie miejscowe. Działa gojąco i przeciwzapalnie, przyspiesza ziarninowanie oraz ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.

Dawkowanie

Zewnętrznie: 3-4 razy na dobę smarować skórę stóp i rąk. Co kilka dni stopy lub ręce należy wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu się zmian stosować 1-2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Wskazania

Bolesne i głębokie pęknięcia zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka; pielęgnacja skóry stóp i rąk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (kamforę racemiczną, alantoinę, nikotynamid lub kwas salicylowy) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe.

Środki ostrożności

Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: alergiczne reakcje skórne, miejscowe podrażnienia.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Kwas salicylowy może nasilać działanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Cena

Dernilan®, cena 100% 11.83 zł

Preparat zawiera substancję: Allantoin, Camphor, Nicotinamide, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."