Dermopanten

1 g maści zawiera 50 mg deksopantenolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dermopanten tuba 30 g, maść

Dexpanthenol

9.35 zł 2019-04-05

Działanie

Deksopantenol po zastosowaniu miejscowym na skórę jest metabolizowany do kwasu pantotenowego, który jest składnikiem koenzymu A niezbędnego do prawidłowej czynności nabłonka i skóry. Wpływa na regenerację skóry. Po nałożeniu na skórę ok. 80-90 % deksopantenolu przenika do wnętrza warstwy rogowej naskórka. W warstwie rogowej naskórka deksopantenol jest szybko przekształcany do postaci aktywnej jaką jest kwas pantotenowy.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Leczenie powierzchownych ran: maść nakładać raz lub kilka razy na dobę, w zależności od stanu miejscowego. Pielęgnacja brodawek sutkowych kobiet karmiących piersią: kompres z maści należy nakładać na brodawki; przed każdym karmieniem piersią brodawki należy umyć. Pielęgnacja niemowląt: maść należy nakładać przy każdej zmianie pieluchy, po wcześniejszym przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia.

Wskazania

Leczenie powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry (np. po nadmiernym nasłonecznieniu, radioterapii, naświetlaniu lampą kwarcową), niewielkie zapalenia skóry, owrzodzenia. Lek jest wskazany szczególnie w leczeniu skóry suchej. W pielęgnacji brodawek sutkowych w czasie karmienia piersią - zapobieganie i leczenie otarć oraz podrażnień brodawek sutkowych. W pielęgnacji niemowląt - zapobieganie i leczenie odparzeń oraz zapaleń skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na duże, głębokie i wyraźnie zakażone rany.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić miejscowe odczyny uczuleniowe.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży tylko po zaleceniu przez lekarza. W przypadku stosowania leku u kobiet karmiących piersią, należy umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią.

Cena

Dermopanten, cena 100% 9.35 zł

Preparat zawiera substancję: Dexpanthenol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."