Dermicin®

Preparat zawiera: olej z Borago officinalis (olej z ogórecznika lekarskiego), skwalan, octan d-alfa-tokoferylu (witamina E), olej z nasion Helianthus annuus (olej ze słonecznika zwyczajnego), wyciąg z liści Rosmarinus officinalis (wyciąg z rozmarynu lekarskiego).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dermicin® zestaw: 1 but. 30 ml, szczotka chirurgiczna, grzebień, aerozol 34.0 zł 2019-04-05

Działanie

Serum wchłania się w skórę i rozmiękcza łuski. Preparat ogranicza utratę wody przez skórę i przywraca funkcję ochronną skóry. Dołączona do opakowania szczotka chirurgiczna i grzebień służą do usuwania i wyczesywania przywierającej, złuszczonej skóry. Oleje zawarte w preparacie nie ulegają rozkładowi przez drożdżaki (Malassezia) i nie mogą być wykorzystane przez te grzyby jako źródło lipidów.

Dawkowanie

Nanieść preparat na obszar zmieniony przez łojotokowe zapalenie skóry i wmasować. Powtórzyć czynność, jeśli obszar zajęty przez łojotokowe zapalenie skóry jest rozległy. Stosować codziennie rano i po południu aż do ustąpienia łojotokowego zapalenia skóry. Leczenie zazwyczaj trwa od 1-4 tyg.

Wskazania

W leczeniu niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry (ciemieniuchy).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować innych produktów, takich jak oliwa z oliwek, w połączeniu z preparatem. W przypadku nadkażenia drożdżakami z gatunku Malassezia, oliwa z oliwek może nasilać łojotokowe zapalenie skóry.

Cena

Dermicin®, cena 100% 34.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."