Derhotill

100 g preparatu zawiera: 10 g kamfory, 1 g olejku terpentynowego, 2 g olejku eukaliptusowego, 1 g mentolu, 0,25 g tymolu. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Derhotill tuba 20 g, maść

Camphor,

Eucalyptus oil,

Menthol,

Turpentine oil,

Thymol

12.34 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat wykazuje działanie rozgrzewające i łagodzące w bólach mięśniowych. Zastosowana na skórę klatki piersiowej działa na zasadzie inhalacji, ułatwiając oddychanie w katarze i nieżytach górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Do nacierania karku i szyi, klatki piersiowej oraz pleców. Dorośli i młodzież od 13 rż.: wcierać 3 łyżeczki maści. Dzieci od 6 do 12 lat: wcierać 0,5 łyżeczki maści. Zalecany jest lekki masaż po dokładnym wtarciu maści na skórę oraz owinięcie tkaniną natartych miejsc. Najlepsze rezultaty osiąga się przy kilkakrotnym stosowaniu maści (nie częściej niż 3-4 razy) w ciągu dnia. Stosowanie na zasadzie inhalacji jest możliwe po zastosowaniu maści na skórę klatki piersiowej.

Wskazania

Pomocniczo w schorzeniach górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy katar i kaszel. Do nacierania w bólach mięśniowych i nerwobólach występujących w podczas przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparat stosować tylko zewnętrznie. Nie stosować na uszkodzoną skórę, np. przy oparzeniach.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość kamfory oraz brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować maści u dzieci do 6 rż. Nie zaleca się stosowana w okolicach nosa i twarzy ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Niepożądane działanie

Reakcje alergiczne (np. podrażnienie skóry, świąd, pokrzywka, rumień).

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania maszyn w ruchu.

Interakcje

Nie stwierdzono.

Cena

Derhotill, cena 100% 12.34 zł

Preparat zawiera substancję: Camphor, Eucalyptus oil, Menthol, Turpentine oil, Thymol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."