Dentosept®

Preparat zawiera 100 ml wyciągu płynnego złożonego (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Ekstrahent: etanol 70% (v/v).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dentosept® but. 100 ml, płyn do stos. w j. ustnej

Acorus calamus,

Chamomilla recutita,

Mentha piperita,

Quercus sp.,

Salvia officinalis,

Thymus vulgaris,

Arnica sp.

14.24 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat złożony, roślinny przeznaczony do stosowania tradycyjnego w stanach zapalnych jamy ustnej. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zawarte w preparacie surowce roślinne działają przeciwzapalnie, odkażająco, przeciwbakteryjnie i ściągająco.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: płukać jamę ustną 15% roztworem wodnym preparatu; odmierzyć 10 ml leku (do niższej kreski) za pomocą dołączonej miarki i uzupełnić wodą (do wyższej kreski). Młodzież i dzieci powyżej 6 rż.: po konsultacji z lekarzem. Stosować rozcieńczenie 10 ml leku odmierzone za pomocą dołączonej miarki w szklance wody. Preparat stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Płyn może być stosowany do ustąpienia objawów.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka), powierzchniowym zapaleniu przyzębia, jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek lub którykolwiek ze składników leku.

Środki ostrożności

Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu (10 ml zawiera ok. 5,67 g etanolu) stosując preparat u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 rż.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zastosowaniu preparatu (alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu). Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Cena

Dentosept®, cena 100% 14.24 zł

Preparat zawiera substancję: Acorus calamus, Chamomilla recutita, Mentha piperita, Quercus sp., Salvia officinalis, Thymus vulgaris, Arnica sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."