Debelizyna

100 g preparatu zawiera 65,45 g wyciągu zagęszczonego z nasion fasoli indyjskiej. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Debelizyna tuba 100 g, pasta doustna

Dolichos biflori

18.49 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Wyciąg z nasion fasoli indyjskiej wykazuje działanie diuretyczne. Podczas stosowania preparatu nie zaobserwowano zmian stężenia wapnia i fosforu nieorganicznego w surowicy krwi. Wyciągom wodnym z nasion fasoli indyjskiej przypisuje się też pozytywny wpływ na wydalanie rozkruszonych złogów (np. po zabiegu ESWL).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: przeciętnie 3 razy na dobę po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 0,5 szkl. przegotowanej wody. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie zaleca sie stosowania. Podczas stosowania preparatu zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania jako środek moczopędny, wspomagający leczenie kamicy dróg moczowych (drobne złogi)i w profilaktyce kamicy dróg moczowych. Preparat przeznaczony do stosowania u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. W przypadku konieczności zmniejszenia ilości przyjmowanych płynów (np. ciężkie choroby serca lub nerek).

Środki ostrożności

Brak danych na temat stosowania preparatu u dzieci, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią lub towarzyszyć im będzie gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku przez dłuższy czas bez konsultacji z lekarzem. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i parahydroksybenzoesan propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Debelizyna, cena 100% 18.49 zł

Preparat zawiera substancję: Dolichos biflori

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."