D-Vitum 800 j.m. - witamina D

1 kaps. zawiera: 20 µg (800 j.m., 400% RWS) witaminy D3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
D-Vitum 800 j.m. - witamina D 96 szt., kaps. twist-off

Colecalciferol

23.62 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki urodzone przedwcześnie: 1 kaps. dziennie do momentu uzyskania wieku skorygowanego 40 tygodni. Dzieci od 1. rż.: 1 kaps. dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kaps., a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Wskazania

Uzupełnianie diety w witaminę D3 dla noworodków urodzonych przedwcześnie i dzieci od 1. rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

D-Vitum 800 j.m. - witamina D, cena 100% 23.62 zł

Preparat zawiera substancję: Colecalciferol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."