Crotamiton Farmapol

1 g maści lub 1 g płynu zawiera 100 mg krotamitonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Crotamiton Farmapol 100 g, płyn na skórę

Crotamiton

14.81 zł 2019-04-05

Działanie

Lek o działaniu przeciwświerzbowym i przeciwświądowym do stosowania miejscowego. Działa na zakażenia wywołane przez Sarcoptes Scabiei. Łatwo przenika do skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Leczenie objawowe świądu: wcierać maść lub płyn 2-3 razy na dobę w miejsca na skórze, gdzie występuje swędzenie, aż do ustąpienia świądu, co powinno nastąpić po 6-10 h. Leczenie świerzbu: po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry, wcierać maść lub płyn w skórę ciała (z wyjątkiem twarzy i owłosionej skóry głowy) raz na dobę, najlepiej na noc, przez 3-5 dni; po upływie 2-3 dni od ostatniego smarowania, należy wziąć kąpiel i zmienić bieliznę osobistą i pościelową. U dzieci w wieku powyżej 1 rż. wystarcza jednorazowe zastosowanie. Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku do 12 miesiąca życia.

Wskazania

Leczenie świerzbu. Leczenie objawowe świądu różnego pochodzenia, w tym świądu alergicznego i świądu po ukąszeniu owadów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na krotamiton lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostre, sączące się zmiany zapalne skóry, niezależne od przyczyny. Nie stosować do oczu, na skórę wokół oczu oraz uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu preparatu z twarzą, oczami, skórą wokół oczu, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą. Ostrożnie stosować w miejscach szczególnie wrażliwych, jak np. okolice pach i narządów płciowych. Nie stosować u pacjentów, u których wystąpiło podrażnienie po pierwszym zastosowaniu preparatu. Jeśli objawy świądu utrzymują się lub w razie wystąpienia świądu w okolicy narządów płciowych, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Niekiedy odczyny alergiczne (przejściowo rumień) i uczucie ciepła; w razie ich wystąpienia, należy natychmiast przerwać leczenie. Preparat może wywołać podrażnienie, jeśli przedostanie się do otwartych podnaskórkowych korytarzy utworzonych przez świerzbowce.

Ciąża i laktacja

Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży i czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy krotamiton przenika do mleka matki.

Uwagi

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi lub obsługiwania maszyn oraz sprawność psychofizyczną.

Cena

Crotamiton Farmapol, cena 100% 14.81 zł

Preparat zawiera substancję: Crotamiton

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."