Cravisol®

100 ml preparatu zawiera: 46,26 g wyciągu ze świeżego kwiatostanu głogu, 32,02 g wyciągu ze świeżego ziela melisy i 13,88 g wyciągu ze świeżego ziela jemioły. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cravisol® but. 100 ml, płyn doustny

Crataegus sp.,

Melissa officinalis,

Viscum album

12.91 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie  w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 5 ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody przyjmować 4 razy na dobę. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować. Zalecany czas kuracji 4 tyg. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilają lub nie ustąpią po 4 tyg. należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany wspomagająco w łagodnych zaburzeniach pracy serca na tle nerwowym, również w okresie menopauzy u kobiet.

Przeciwwskazania

Stwierdzona nadwrażliwość na składniki leku.

Środki ostrożności

Dawka jednorazowa preparatu (5 ml) zawiera do 2,5 g etanolu, co odpowiada 62 ml piwa i 26 ml wina. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Przed zastosowaniem u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, u pacjentów z chorobami wątroby oraz pacjentów z padaczką należy wziąć pod uwagę zawartość alkoholu. Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Niepożądane działanie

Nie zgłoszono.

Ciąża i laktacja

Preparat zawiera etanol.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu (do 2,5 g w dawce jednorazowej) nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn w czasie stosowania leku, ponieważ alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym. Lek może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową.

Interakcje

Nie odnotowano.

Cena

Cravisol®, cena 100% 12.91 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Melissa officinalis, Viscum album

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."