Citogla vis

Kwas hialuronowy, sól monosodowa citikoliny, jednozasadowy monohydrat fosforanu sodu, dwuzasadowy dodekahydrat fosforanu sodu, chlorek sodu, chlorek benzalkoniowy, woda do iniekcji.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Citogla vis but. 10 ml, krople do oczu 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci sterylnego roztworu do oczu. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy poprzez swoje właściwości pozwala zwiększyć stabilność filmu łzowego, zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia oraz ochrony powierzchni oka. Dodatkowo dzięki zawartej w preparacie citikolinie, krople stanowią strukturalne wsparcie w procesie przywracania integralności błon komórkowych, które uległy uszkodzeniu wskutek degeneracyjnych zmian patologicznych oka (np. jaskry).

Dawkowanie

Zewnętrznie, do worka spojówkowego: 1 kropla 3 razy dziennie, zależnie od potrzeb. Po zastosowaniu należy odczekać 10-15 min. przed użyciem innych, stosowanych miejscowo preparatów do oczu.

Wskazania

Nawilżające i ochronne właściwości preparatu zapewniają ulgę w przypadku podrażnień, uczucia pieczenia i wrażenia obecności ciała obcego w oku, wywołanych czynnikami środowiskowymi, takimi jak: wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, jasne światło, klimatyzacja, ogrzewanie, długotrwałe korzystanie z komputera, a także zabiegi chirurgiczne oka, zapalenie spojówek lub używanie soczewek kontaktowych. Dodatkowo, dzięki obecności citikoliny i jej strukturalnemu oddziaływaniu na komórki zwojowe siatkówki, preparat jest wskazany jako środek wspomagający w przeciwnadciśnieniowym leczeniu pacjentów z jaskrą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Po zastosowaniu widziany obraz może ulec tymczasowemu rozmyciu - zaleca się odczekanie kilku sekund przed przystąpieniem do czynności, które wymagają ostrości widzenia. Preparat należy zużyć w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia.

Cena

Citogla vis , cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."