Circulosan fix

1 saszetka zawiera: 0,5625 g ziela serdecznika, 0,5625 g liścia melisy, 0,5625 g ziela fiołka trójbarwnego i 0,1125 g kwiatostanu głogu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Circulosan fix 30 saszetek 1,8 g, zioła do zaparzania w saszetkach

Crataegus sp.,

Melissa officinalis,

Leonurus cardiaca,

Viola tricolor

4.91 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 saszetki 4 razy na dobę. Saszetki zalać 1 szkl. wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 10-15 min. Pić po 1 szkl. zawsze świeżo sporządzonego naparu. Dzieci i młodzież Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: stosowanie nie jest zalecane. Nie stosować dłużej niż 2 tyg.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w dolegliwościach serca na tle nerwowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na salicylany. Niedociśnienie tętnicze.

Środki ostrożności

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. W przypadku zaostrzenia objawów, nieustąpienia dolegliwości serca w okresie 2 tyg. należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku gromadzenia się płynów objawiające się puchnięciem kostek lub nóg, wystąpienia bólu w okolicy serca promieniującego do ramion, nadbrzusza lub szyi oraz w przypadku zaburzeń oddychania (duszności) należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pacjenci stosujący lek nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cena

Circulosan fix, cena 100% 4.91 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Melissa officinalis, Leonurus cardiaca, Viola tricolor

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."