Cicatridina®

1 globulka dopochwowa zawiera 5 mg soli sodowej kwasu hialuronowego. Ponadto globulki zawierają wyciąg olejowy z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu i olejek z drzewa herbacianego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cicatridina® 10 szt., globulki dopoch.

Hyaluronate sodium

35.7 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego regenerujący błonę śluzową pochwy. Zawarty w globulkach kwas hialuronowy stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek.

Dawkowanie

Dopochwowo: 1 globulka raz dziennie (wieczorem). Preparat może być stosowany przez dłuższy czas.

Wskazania

Jako środek wspomagający proces regeneracji błony śluzowej pochwy w stanach atrofii i dystrofii. Wspomaga gojenie ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii spowodowanej chemioterapią lub naświetlaniem jonizującym oraz w przypadku suchości pochwy, wywołanej również niedoborem estrogenów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Długotrwałe stosowanie wszystkich preparatów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem celem zalecenia odpowiedniego leczenia.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone - zaleca się konsultację z lekarzem.

Cena

Cicatridina®, cena 100% 35.7 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."