Cicatridina® krem

Krem zawiera sól sodową kwasu hialuronowego (0,2%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cicatridina® krem tuba 30 g, krem

Hyaluronate sodium

36.48 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarty w preparacie kwas hialuronowy stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek.

Dawkowanie

Nanieść na miejsce zmienione chorobowo i lekko wmasować. Jeśli to konieczne przykryć gazą. Stosować 2-3 razy dziennie. W razie konieczności preparat może być stosowany przez dłuższy czas.

Wskazania

Środek wspomagający proces gojenia w przypadku: podrażnień i zaczerwienień; po zabiegach złuszczania, depilacji i zabiegach laserem; ran powierzchownych: pęknięć, zadrapań, otarć, wysypek, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, powierzchownych skaleczeń; ran głębokich: ran pooperacyjnych, odleżyn, owrzodzeń.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Długotrwałe stosowanie wszystkich preparatów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem celem zalecenia odpowiedniego leczenia.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone - zaleca się konsultację z lekarzem.

Cena

Cicatridina® krem, cena 100% 36.48 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."