Cholitol®

100 g preparatu zawiera: 30 g nalewki z kłącza kurkumy, 25 g soku z korzenia mniszka lekarskiego, 15 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 12 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 11 g nalewki z ziela karczocha i 7 g nalewki z liści pokrzyku wilczej jagody. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cholitol® but. 35 ml, płyn doustny

Atropa belladonna,

Curcuma longa,

Cynara scolymus,

Mentha piperita,

Taraxacum officinale,

Valeriana officinalis

8.97 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: podawać 3 razy dziennie po 25 kropli w 1 łyżce stołowej wody, 5 min. po jedzeniu. Młodzież 14 - 18 lat:  podawać 3 razy dziennie po 15 kropli w 1 łyżce stołowej wody, 5 min. po jedzeniu. Dzieci poniżej 14 lat: nie podawać.

Wskazania

Tradycyjnie w zaburzeniach trawiennych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne. Nie stosować u osób z częstoskurczem serca, arytmią, jaskrą, przerostem gruczołu krokowego, w niedrożności dróg żółciowych i jelit z uwagi na obecność nalewki z liści pokrzyku wilczej jagody. Nie stosować w kamicy żółciowej.

Środki ostrożności

Preparat stosuje się doraźnie w niestrawności. Preparat zawiera 58-63 % (V/V) etanolu tj. 370 mg etanolu w 25 kroplach co odpowiada 9,38 ml piwa lub 3,91 ml wina, natomiast w 15 kroplach zawarte jest 220 mg etanolu co odpowiada 5,58 ml piwa lub 2,33 ml wina. Nie podawać dzieciom poniżej 14 lat.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit (w tym nudności lub biegunka).

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Cholitol®, cena 100% 8.97 zł

Preparat zawiera substancję: Atropa belladonna, Curcuma longa, Cynara scolymus, Mentha piperita, Taraxacum officinale, Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."