Cholispar

Preparat zawiera 900 mg L-asparaginianu L-ornityny oraz 100 mg choliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cholispar 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 29.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Preparat dzięki obecności L-asparaginianu L-ornityny i choliny: chroni i regeneruje wątrobę w przypadku szkodliwego działania leków, substancji toksycznych, alkoholu i ciężkostrawnej diety, wspomaga naturalne procesy detoksykacji, zapewnia prawidłowy metabolizm tłuszczów i homocysteiny.

Dawkowanie

Doustnie: 1 saszetka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić z 0,5 szklanki wody. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Powstająca zawiesina jest naturalną cechą preparatu.

Wskazania

Uzupełnienie diety w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania wątroby (w encefalopatii wątrobowej, niealkoholowej chorobie stłuszczeniowej, stanach zapalnych wątroby). Wspomaganie procesu metabolizmu tłuszczów i homocysteiny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u osób z ciężką niewydolnością nerek.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem. 1 saszetka preparatu zawiera 3 g sacharozy, co stanowi 0,3 jednostek chlebowych - osoby chorujące na cukrzycę oraz przyjmujące leki przeciwcukrzycowe przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Brak jest danych dotyczących stosowania preparatu w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem kropli należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Cholispar, cena 100% 29.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."