Cholinex Intense

1 pastylka twarda zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu i 1,2 mg chlorku benzalkoniowego. Pastylki twarde zawierają sacharozę i glukozę; ponadto pastylki o smaku jeżynowym zawierają czerwień koszenilową i czerń brylantową.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cholinex Intense 20 szt., pastylki twarde o smaku miodowo-cytrynowym

Benzalkonium chloride,

Hexylresorcinol

15.99 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat złożony działający na błonę śluzową gardła. Heksylorezorcynol działa miejscowo znieczulająco i łagodnie antyseptycznie. Chlorek benzalkonium wykazuje działanie antyseptyczne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat.: 1 pastylkę ssać powoli co 3 h. Maksymalnie 8 pastylek na dobę. Dzieci w wieku 7-12 lat: 1 pastylkę ssać powoli co 3 h. Maksymalnie 4 pastylki na dobę. Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Nie podawać preparatu dzieciom w wieku poniżej 7 lat.

Wskazania

Objawowo w bólu i zapaleniu gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Środki ostrożności

1 pastylka zawiera sacharozę (ok. 1,2 g), glukozę (ok. 1,2 g) - pacjenci chorzy na cukrzycę powinni uwzględnić tę ilość cukru w swojej diecie. Ze względu na zawartość czerwieni koszenilowej i czerni brylantowej pastylki o smaku jeżynowym mogą powodować reakcje alergiczne.

Niepożądane działanie

Miejscowe podrażnienia lub stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Cholinex Intense, cena 100% 15.99 zł

Preparat zawiera substancję: Benzalkonium chloride, Hexylresorcinol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."