Cholesol®

100 g preparatu zawiera 89 g wyciągu złożonego (1:2) z: kwiatostanów kocanek, koszyczków rumianku, owoców kolendry, owoców bzu czarnego (24:15,5:7,5:3) oraz 11 g intraktu z mniszka. 1 ml preparatu zawiera nie mniej niż 0,7 mg flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę. Lek zawiera 54-62% (v/v) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cholesol® but. 100 g, płyn doustny

Chamomilla recutita,

Sambucus nigra,

Taraxacum officinale,

Helichrysum arenarium,

Coriandrum sativum

11.0 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania. Działa żółciopędnie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 5 ml (1 łyżeczka) do 3 razy na dobę. Młodzież 14-18 lat: 2,5 ml (1/2 łyżeczki) do 3 razy na dobę. Jednorazową dawkę należy wymieszać z 1/2 szklanki wody.

Wskazania

Preparat stosuje się w leczeniu objawów niestrawności, jako środek żółciopędny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na kwiaty rumianku oraz rośliny z rodziny astrowatych - Asteraceae (dawniej złożonych - Compositae). Niedrożność dróg żółciowych.

Środki ostrożności

U osób ze zdiagnozowaną kamicą żółciową preparat może być stosowany wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Lek zawiera 54-62% (v/v) etanolu; 1 łyżeczka (5 ml) zawiera ok. 2,5 g etanolu, co jest równoważne 63 ml piwa i 26 ml wina. Powyższe informacje należy wziąć pod uwagę podczas stosowania leku u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Lek jest szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Ze względu na zawartość etanolu leku nie należy podawać dzieciom i młodzieży <14 lat.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Ze wzglęu na zawartość etanolu lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn (alkohol zawarty w preparacie może zostać wykryty przez tester trzeźwości – alkomat).

Cena

Cholesol®, cena 100% 11.0 zł

Preparat zawiera substancję: Chamomilla recutita, Sambucus nigra, Taraxacum officinale, Helichrysum arenarium, Coriandrum sativum

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."