Chlorivag

1 globulka zawiera: sól sodową kwasu hialuronowego, witaminę E, bromelainę, dichlorowodorek chlorheksydyny, półsyntetyczne glicerydy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Chlorivag 10 szt., globulki dopoch. 25.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat działa zapobiegawczo i leczniczo w chorobach pochwy o charakterze zapalnym, infekcyjnym i dystroficznym. Rekomendowany w przypadku zaczerwienienia, świądu, pieczenia z oznakami mikozy i waginozy. Kwas hialuronowy, posiadający właściwości wiązania wody do błony śluzowej, wykazuje działanie nawilżające i ochronne na śluzówkę pochwy.

Dawkowanie

Dopochwowo. 1 globulka raz dziennie przed snem. Preparat stosować przez 10 dni.

Wskazania

Uzupełnienie terapii przeciwzapalnej pochwy i sromu, profilaktyka przeciw nawrotom chorób śluzówki pochwy o charakterze zapalnym, dystroficznym i infekcyjnym, terapia wspomagająca w odbudowie prawidłowego nawilżenia śluzówki pochwy, przed i po ginekologicznych zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci.

Ciąża i laktacja

W przypadku ciąży i karmienia piersią preparat powinien być stosowany wyłącznie po zaleceniu lekarza lub farmaceuty.

Uwagi

Długotrwałe stosowanie preparatu może powodować nadwrażliwość.

Cena

Chlorivag, cena 100% 25.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."