Chlorchinaldin® o smaku czarnej porzeczki

1 tabl. do ssania zawiera 2 mg chlorchinaldolu. Lek zawiera sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Chlorchinaldin® o smaku czarnej porzeczki 40 szt., tabl. do ssania

Chlorquinaldol

18.25 zł 2019-04-05

Działanie

Chlorochinaldol jest chlorowcopochodną 8-hydroksychinoliny o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpierwotniakowym. Na chlorochinaldol wrażliwe są m. in. następujące drobnoustroje: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus vulgaris, Escherichia coli, Corynebacterium diphtheriae, Pseudomonas pyogenes, Pseudomonas aeruginosa, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Candida albicans. Chlorochinaldol prawie nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Ssać powoli 1 tabl. co 1-2 h. Nie stosować więcej niż 10 tabl. na dobę. Sposób podania. Nie stosować podczas posiłku, nie rozgryzać.

Wskazania

Do stosowania miejscowego w: zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorchinaldol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Jeśli dolegliwości u pacjenta utrzymują się lub nasilają, mimo stosowania leku przez kilka dni, należy zastosować inne leczenie. Lek zawiera sacharozę - pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Preparat może szkodliwie wpływać na zęby.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: podrażnienie błony śluzowej, świąd, objawy alergiczne (wysypka, pokrzywka) u osób nadwrażliwych.

Ciąża i laktacja

Leku nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Ze względu na brak odpowiednich badań, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Związki metali i jodu osłabiają działanie leku.

Cena

Chlorchinaldin® o smaku czarnej porzeczki, cena 100% 18.25 zł

Preparat zawiera substancję: Chlorquinaldol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."