Cataroft Krople do oczu

Preparat zawiera: chlorek sodu (2 mg/ml), jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, dioctan chlorheksydyny, wodorotlenek sodu, wodę do iniekcji.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cataroft Krople do oczu 10 ml, krople do oczu, roztw. 22.99 zł 2019-04-05

Działanie

Izotoniczny, nawilżający roztwór do oczu. Preparat zawiera dodatkowo jodek potasu działający jako substancja wychwytująca wolne rodniki. Takie właściwości jodku potasu stosuje się w zapobieganiu i leczeniu podtrzymującym wysięków i krwotoków w oku. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci.

Dawkowanie

Bezpośrednio do worka spojówkowego 1-2 krople do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie. Zastosowanie kropli może wpływać na działanie równocześnie podawanych preparatów okulistycznych. W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych, należy aplikować je nie wcześniej niż po 5 min od zastosowania kropli. Przed zastosowaniem kropli należy ściągnąć soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe można założyć po co najmniej 20 min od zakroplenia kropli.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni oka. Pomocniczo podczas niektórych procesów wchłaniania w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować: jeżeli u pacjenta stwierdzono przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy; jeżeli występuje skaza krwotoczna; u pacjentów z nieprawidłową czynnością tarczycy; u noworodków.

Niepożądane działanie

Bezpośrednio po wkropleniu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie. Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. „jodyzmu”, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek (obrzęk Quinckego) i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.

Ciąża i laktacja

Nie stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Bezpośrednio po zastosowaniu kropli może pojawić się krótkotrwałe nieostre widzenie. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn przez co najmniej 15 min od zastosowania kropli.

Cena

Cataroft Krople do oczu, cena 100% 22.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."