Cardiol® C

1 ml kropli zawiera: 360 mg nalewki z owocu i kwiatostanu głogu oraz korzenia kozłka DER (1:4,0-4,5) ekstrahent: etanol 70% V/V, 250 mg nalewki mianowanej z ziela konwalii DER (1:4,0-4,5) ekstrahent: etanol 70% V/V, 130 mg wyciągu płynnego z zarodków kola, 0,655 mg kofeiny. Zawartość etanolu: 60-69% obj.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cardiol® C but. 40 g, krople doustne, roztw.

Caffeine,

Cola sp.,

Convallaria majalis,

Crataegus sp.,

Valeriana officinalis

5.32 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o słabym działaniu zwiększającym siłę skurczu mięśnia sercowego (inotropowym dodatnim) oraz zmniejszającym częstotliwość skurczów mięśnia sercowego (chronotropowym ujemnym). Składniki preparatu: nalewka z konwalii, alkaloidy purynowe (kofeina) i flawonoidy zawarte w preparacie zmniejszają napięcie mięśni gładkich naczyń, zwiększają wydalanie moczu i poprawiają krążenie obwodowe.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 20-40 kropli w kieliszku wody 2-3 razy na dobę, po posiłku. Dopuszczalne jest zwiększenie dawki do 60 kropli jednorazowo. Młodzież powyżej 12 lat: 15-25 kropli rozcieńczyć w kieliszku wody 2-3 razy na dobę, po posiłku.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w stanach łatwego męczenia się. Wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków i bez objawów zastoju krążenia oraz w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w podeszłym wieku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Lek zawiera do 69 % V/V etanolu. Każda dawka 40 kropli (2 ml) zawiera 1,25 g etanolu, co jest równoważne 32 ml piwa, 13 ml wina na dawkę - należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. W przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych przez niewydolność serca należy zastosować silniejsze środki nasercowe. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią, ze względu na brak badań klinicznych.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu, preparat może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Nie zaleca się łączenia preparatu z innymi glikozydami nasercowymi.

Cena

Cardiol® C, cena 100% 5.32 zł

Preparat zawiera substancję: Caffeine, Cola sp., Convallaria majalis, Crataegus sp., Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."