Cardiobonisol

100 g roztworu zawiera 40 g nalewki z miłorzębu japońskiego, 35 g nalewki z kwiatostanu głogu, 25 g nalewki z ziela karczocha.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cardiobonisol 100 g, płyn doustny

Crataegus sp.,

Cynara scolymus,

Ginkgo biloba,

Echinacea purpurea

20.75 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.  

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: stosować 1 - 3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (do kieliszka wody nalać ok. 1 małej łyżeczki preparatu). Przed użyciem wstrząsnąć.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w stanach łatwego męczenia się i w leczeniu wspomagającym początkowego okresu upośledzonej wydolności serca.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ziele karczocha lub inne rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae) lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Lek zawiera do 62% alkoholu, czyli do 1,26 g w jednej dawce (2,5 ml), co odpowiada 32 ml piwa lub 13 ml wina na dawkę. Zastosowanie lcku może być szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci i osób z grup ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką. Ze względu na zawartość alkoholu oraz zakres terapeutycznego zastosowania nie zaleca się stosowania u dzieci.

Ciąża i laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji.

Uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ przedawkowanie powoduje upośledzenie zdolności psychofizycznych, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Cardiobonisol, cena 100% 20.75 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Cynara scolymus, Ginkgo biloba, Echinacea purpurea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."