Canephron N

100 ml płynu zawiera wyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z: ziela tysiącznika, korzeni lubczyka, liści rozmarynu, w stosunku 1:1:1. Lek zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Canephron N 1 but. 100 ml, krople doustne, płyn

Rosmarinus officinalis,

Levisticum officinale,

Centaurium erythraea

36.79 zł 2019-04-05

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego. W badaniach klinicznych zastosowanie leku prowadziło do przyspieszonego ustępowania dolegliwości wywołanych chorobami zapalnymi dolnych dróg moczowych. Wyniki uzyskane w powyższych badaniach klinicznych wskazują na przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwbólowe, antyadhezyjne oraz moczopędne działanie preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku >12 lat: 74 krople (tj. 5 ml) 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem). Stosować przez okres do 4 tyg.; w celu dalszego stosowania, po upływie 3 tyg. należy skonsultować się z lekarzem. Terapię lekiem można powtórzyć u pacjentów, którzy w przeszłości dobrze tolerowali leczenie. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po ok. 7 dniach, dalsze leczenie należy skonsultować z lekarzem. Sposób podania. Przed użyciem wstrząsnąć. Lek może być podawany z innymi płynami (np. szklanką wody). Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Wskazania

Tradycyjny lek roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany wspomagająco i uzupełniająco w leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy i wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.

Przeciwwskazania

Choroba wrzodowa żołądka. Nadwrażliwość na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego) lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Obrzęki spowodowane zaburzeniami czynności serca lub nerek i (lub) jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

Środki ostrożności

W przypadku gorączki, skurczów, krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Lek zawiera 19% obj. alkoholu, co oznacza, że w 5 ml znajduje się 0,75 g alkoholu. Stanowi to równowartość 19 ml piwa lub 8 ml wina; może być to szkodliwe dla osób uzależnionych od alkoholu. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując lek w grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby lub padaczką. Preparat nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat.  

Niepożądane działanie

Często: zaburzenia żołądkowo - jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka. Częstość nieznana: reakcje alergiczne/reakcje nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów nadwrażliwości/ reakcji alergicznej należy przerwać przyjmowanie leku.

Ciąża i laktacja

Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku u kobiet w ciąży (ograniczone dane). Brak informacji na temat przenikania leku lub substancji czynnych/metabolitów leku do mleka ludzkiego. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka, nie należy stosować leku podczas karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi. Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność zarówno u samców jak i samic.

Cena

Canephron N, cena 100% 36.79 zł

Preparat zawiera substancję: Rosmarinus officinalis, Levisticum officinale, Centaurium erythraea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."