Calcium pantothenicum Jelfa

1 tabl. zawiera 100 mg pantotenianu wapnia. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Calcium pantothenicum Jelfa 50 szt., tabl.

Pantothenate calcium

9.33 zł 2019-04-05

Działanie

Związek z grupy witamin B (witamina B5) w postaci soli wapniowej. Kwas pantotenowy wchodzi w skład koenzymu A, który jest niezbędny w wielu procesach metabolicznych, zwłaszcza przemianie węglowodanów, tłuszczów i białek. Bierze udział w procesach wzrostowych organizmu, wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci. Wywiera także niewielkie działanie przeciwzapalne oraz uszczelniające nabłonki. Łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego i przenika do wszystkich tkanek, także do mleka matki. 70% wydalane jest w postaci niezmienionej z moczem, pozostała część z kałem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 2-3 razy na dobę. Dzieci od 4 lat: 1 tabl. 2-4 razy na dobę.

Wskazania

Niedobory kwasu pantotenowego w organizmie. Do stosowania zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Środki ostrożności

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana szczególnie u pacjentów z hiperkalcemią, kamicą nerkową, zaburzeniami czynności nerek. Ze względu na zawartość laktozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i laktacji jedynie w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub dziecka.

Uwagi

Brak danych dotyczących negatywnego wpływu na sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługi urządzeń będących w ruchu.

Cena

Calcium pantothenicum Jelfa, cena 100% 9.33 zł

Preparat zawiera substancję: Pantothenate calcium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."