Broncho-Vaxom® dla dzieci

1 kaps. zawiera 3,5 mg lub 7 mg; 1 saszetka granulatu zawiera 3,5 mg liofilizowanych lizatów bakteryjnych z Haemophilus influenzae, Streptococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae ssp. pneumoniae i ssp. ozaenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Moraxella catarrhalis. Preparat zawiera galusan propylu, glutaminian sodu, mannitol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Broncho-Vaxom® dla dzieci 30 saszetek, granulat

Bacterial lysate

82.22 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera lizat bakterii najczęściej powodujących zakażenia dróg oddechowych. W badaniach prowadzonych na zwierzętach wykazano, że preparat powoduje zwiększenie odporności wobec doświadczalnie wywołanych zakażeń, stymulację makrofagów i limfocytów B, a także zwiększenie wydzielania immunoglobulin przez komórki błon śluzowych dróg oddechowych. U ludzi wykazano zwiększenie liczebności krążących limfocytów T, wzrost stężenia IgA w ślinie, nasilenie swoistej odpowiedzi na mitogeny poliklonalne i w reakcji mieszanych limfocytów.

Dawkowanie

Doustnie. Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Dorośli: 7 mg na dobę; dzieci w wieku od 6 miesięcy: 3,5 mg na dobę. Stosować przez 10 kolejnych dni w miesiącu przez 3 miesiące. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych. Dorośli: 7 mg na dobę; dzieci w wieku od 6 miesięcy: 3,5 mg na dobę. Stosować do ustąpienia objawów zakażenia, ale co najmniej przez 10 dni. Najkorzystniej jest rozpocząć podawanie preparatu jednocześnie z rozpoczęciem antybiotykoterapii. Sposób podania. Kapsułki i granulat należy przyjmować na czczo. W celu łatwiejszego połknięcia kapsułki można potrzymać ją chwilę w jamie ustnej. Zawartość kapsułki lub saszetki można podać z sokiem owocowym, mlekiem lub wodą (ten sposób jest zalecany szczególnie u małych dzieci).

Wskazania

Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub objawów przedmiotowych nietolerancji należy natychmiast przerwać podawanie preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 6 mż.

Niepożądane działanie

Często: ból głowy, kaszel, biegunka, ból brzucha, wysypka. Niezbyt często: nadwrażliwość (wysypka rumieniowa, wysypka uogólniona, rumień, obrzęk, obrzęk powiek, twarzy, obrzęk obwodowy, opuchlizna, opuchlizna twarzy, świąd, uogólniony świąd, duszność), nudności, wymioty, niestrawność, pokrzywka, gorączka, zmęczenie. Częstość nieznana: obrzęk naczynioruchowy W przypadku utrzymywania się zaburzeń żołądkowo-jelitowego preparat należy odstawić.

Ciąża i laktacja

Należy unikać stosowania preparatu w ciąży. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Dotychczas nie stwierdzono żadnych interakcji preparatu z innymi lekami.

Cena

Broncho-Vaxom® dla dzieci, cena 100% 82.22 zł

Preparat zawiera substancję: Bacterial lysate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."