Bronchisan fix

1 saszetka zawiera: 1,5 g korzenia prawoślazu, 0,75 g liścia babki lancetowatej, 0,75 g kwiatu lipy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bronchisan fix 20 saszetek 3 g, zioła do zaparzania

Althaea officinalis,

Plantago lanceolata,

Tilia sp.

8.32 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: jedną saszetkę zalać 1 szkl. wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem przez około 10-15 min. Pić do 4 razy na dobę po 1 szkl. ciepłego, zawsze świeżo przygotowanego naparu. Dzieci poniżej 12 lat: stosowanie nie jest zalecane. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat roślinny do tradycyjnego stosowania w nieżytach górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w przeziębieniach z towarzyszącym kaszlem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jednoczesne stosowanie preparatu innymi lekami może opóźniać ich wchłanianie. Preparat nie powinien być stosowany 0,5-1 h przed lub po zastosowaniu innych leków. W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej plwociny należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Nie stwierdzono.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Interakcje

Śluz zawarty w preparacie może wpływać na wchłanianie innych leków.

Cena

Bronchisan fix, cena 100% 8.32 zł

Preparat zawiera substancję: Althaea officinalis, Plantago lanceolata, Tilia sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."