Brodacid

1 g płynu na skórę zawiera 50,4 mg kwasu mlekowego, w postaci roztworu 90% i 100 mg kwasu salicylowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Brodacid but. 8 g, płyn na skórę

Lactic acid,

Salicylic acid

22.66 zł 2019-04-05

Działanie

Lek przeciw brodawkom. Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zrogowaciałą warstwę skóry. Dimetylosulfotlenek (substancja pomocnicza) zwiększa przenikanie składników czynnych w głąb tkanki.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Czas leczenia, w zależności od efektów, wynosi od kilkunastu dni do 6-8 tyg. U dzieci w wieku 2-12 lat stosować szczególnie ostrożnie.

Wskazania

Leczenie brodawek zwykłych, około paznokciowych, brodawek stóp i mozaikowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku <2 lat. Nie stosować do leczenia brodawek płaskich i zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na błonach śluzowych oraz na twarzy. Nie stosować na znamiona owłosione i nieowłosione, na zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę.

Środki ostrożności

Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z preparatem lub jego oparami i chronić oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Lek należy nakładać wyłącznie na brodawki. Nie należy stosować na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, ze względu na ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kwasu salicylowego.

Niepożądane działanie

W przypadku nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej brodawkę może wystąpić pieczenie i nadżerki, pozostawiające przemijające przebarwienia.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Cena

Brodacid, cena 100% 22.66 zł

Preparat zawiera substancję: Lactic acid, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."