Bobolen Zapalenia uszu

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek lawendowy, olejek geraniowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bobolen Zapalenia uszu 10 ml, krople 14.09 zł 2019-04-05

Działanie

Olejki zawarte w preparacie rozmiękczają i rozpuszczają wydzieliny zalegające w zewnętrznym kanale słuchowym, łagodząc obrzęk i ból towarzyszący stanom zapalnym związanym z obecnością czopu woskowinowego. Po uwolnieniu wydzielin cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny buduje barierę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się zakażeń.

Dawkowanie

Zewnętrznie, do ucha. Dorośli i dzieci od 1 rż.: wprowadzić 3-5 kropli do przewodu słuchowego. Aplikować w pozycji leżącej, z uchem zwróconym ku górze. Wskazane jest pozostanie w tej pozycji przez kilka minut. Zabieg należy powtarzać 3-4 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. U dzieci poniżej 1 roku stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego spowodowanych podrażnieniem, nagromadzeniem woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi. Ponadto, zapobiegawczo u dzieci i osób szczególnie narażonych na częste infekcje zewnętrznego przewodu słuchowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu lub obecności w uchu ciała obcego. W powyższych przypadkach możliwość stosowania należy skonsultować z lekarzem laryngologiem.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w I i II trymestrze ciąży oraz u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne. Brak danych dotyczących stosowania preparatu w III trymestrze ciąży i w okresie laktacji - w tych przypadkach przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Cena

Bobolen Zapalenia uszu, cena 100% 14.09 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."