Bobolen Porost Islandzki

Wyciąg z porostu islandzkiego, cytrynian cynku, syrop maltitolowy, woda oczyszczona, koncentrat soku z malin, koncentrat soku z aronii, aromat, sorbinian potasu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bobolen Porost Islandzki but. 120 ml, syrop 19.9 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat zawiera w swoim składzie wyciąg z porostu islandzkiego działający ochronnie na błony śluzowe. Zawarte w poroście islandzkim substancje śluzowe działają powlekająco i ochronnie na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, dzięki czemu preparat pomaga przywrócić równowagę podrażnionej błonie śluzowej gardła, zwłaszcza w przypadku dolegliwości wywołanych: suchym, drażniącym kaszlem, bólem gardła, suchym powietrzem oraz w chrypce spowodowanej nadmiernym obciążeniem strun głosowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku od 1 - 6 lat: w zależności od potrzeby 1 - 2 razy na dobę po 5 ml (1 łyżeczka). Dzieci i młodzież w wieku 6 - 16 lat: 3 - 4 razy na dobę po 5 ml (1 łyżeczka). Dorośli: 3 - 4 razy na dobę po 10 ml (2 łyżeczki). W przypadku stosowania u dzieci syrop można rozcieńczyć np. z herbatą lub ciepłą wodą. Preparat może być w razie potrzeby stosowany przez dłuższy czas, jednak w przypadku braku poprawy bądź nasileniu objawów po tyg. stosowania należy zasięgnąć porady lekarza.

Wskazania

Pomocniczo u dzieci od 1 rż. i dorosłych: w nieżycie górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy suchy, drażniący kaszel i podrażnienie gardła oraz w chrypce spowodowanej nadwyrężeniem strun głosowych.

Przeciwwskazania

Uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Zastosowanie zbyt dużych ilości może mieć działanie przeczyszczające. Nie używać z innymi preparatami podawanymi doustnie.

Niepożądane działanie

Zastosowanie zbyt dużych ilości może mieć działanie przeczyszczające.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących przeciwskazań do stosowania preparatu przez kobiety w okresie ciąży i laktacji - przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Cena

Bobolen Porost Islandzki, cena 100% 19.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."