Bobolen Higiena uszu

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek lawendowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bobolen Higiena uszu 20 ml, krople 16.3 zł 2019-04-05

Działanie

Olejki zawarte w preparacie rozmiękczają i rozpuszczają wydzieliny zalegające w zewnętrznym kanale słuchowym. Cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny pozostała po wykonaniu zabiegu czyszczenia buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, która chroni kanał uszny przed penetracją wody.

Dawkowanie

Zewnętrznie, do ucha. Dorośli i dzieci od 1 rż.: wprowadzić 2-3 krople do przewodu słuchowego. Dzieciom do 3 rż. aplikować krople w pozycji leżącej, delikatnie pociągając małżowinę uszną do tyłu i w dół. U dzieci >3 rż. krople można aplikować w pozycji siedzącej z głową przechyloną na bok, pociągając małżowinę uszną do tyłu i lekko w górę. Po aplikacji należy odczekać 5-10 min po czym delikatnie wyrzec zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku. Zabieg powtórzyć na drugim uchu. Stosować 1-2 razy w tyg. w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2 razy dziennie przez 3 dni w celu uwolnienia od złogów woskowiny. W celach profilaktycznych, w celu zapobiegania przedostawaniu się wody do kanału usznego zabieg wykonać przed kąpielą, myciem głowy lub pływaniem. Jeśli po 3 dniach nie uda się usunąć czopu woskowego i kanał słuchowy nie zostanie oczyszczony z nadmiaru woskowiny, nie należy przedłużać stosowania lecz udać się do lekarza laryngologa. U dzieci poniżej 1 roku stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Wskazania

Zmiękczanie i usuwanie nadmiaru woskowiny usznej, zapobieganie powstawaniu czopów woskowych, które upośledzają słuch i wywołują stan zapalny uszu. W celu wytworzenia bariery ochronnej, która zapobiegania przedostawania się wody do kanału usznego w trakcie kąpieli, mycia głowy i pływania. Ochrona przed podrażnieniem przewodu słuchowego spowodowanym wpływem pozostałej w kanale usznym wody.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, infekcji ucha lub obecności w uchu ciała obcego. W powyższych przypadkach możliwość stosowania należy skonsultować z lekarzem laryngologiem.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania preparatu w ciąży i w okresie laktacji - w tych przypadkach przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Cena

Bobolen Higiena uszu, cena 100% 16.3 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."