Bobolen D

1 kaps. zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D (200% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bobolen D 90 szt., kaps. twist-off

Colecalciferol

15.6 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci, do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz właściwego funkcjonowania układu immunologicznego.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta: zawartość 1 kaps. dziennie. Dzieci powyżej 1 rż. i dorośli: zawartość 1 kaps. dziennie lub wg wskazań lekarza. Sposób podania. Końcówkę kaps. przekręcić i oderwać. Zawartość kaps. wycisnąć bezpośrednio do ust, na łyżeczkę lub dodać do pożywienia. Nie połykać otoczki kapsułki.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przyjmować pod nadzorem lekarza (konsultacja lekarska szczególnie ważna, jeśli przyjmuje się witaminę D również z innego źródła). Nie stosować jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Bobolen D, cena 100% 15.6 zł

Preparat zawiera substancję: Colecalciferol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."