Bobofen fix

1 saszetka zawiera: 0,96 g kwiatu rumianku, 0,32 g owocu kopru włoskiego, 0,32 g liścia melisy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bobofen fix 20 saszetek 1,6 g, zioła do zaparzania

Chamomilla recutita,

Foeniculum vulgare,

Melissa officinalis

4.1 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci 4 -7 lat: 200 ml. Małe dzieci 1 -3 lat: 100 ml. Niemowlęta 1 -12 miesiąca: 50 ml naparu. 1 saszetkę mieszanki zalać 1 szkl. wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około 10-15 min. Z otrzymanego naparu do wysterylizowanej butelki z podziałką odlać podane powyżej ilości i podawać do picia do 3 razy na dobę. Niemowlętom zaleca się podawanie leku między posiłkami, a dzieciom między posiłkami lub po jedzeniu. Podawać po ostudzeniu do ok. 37st.C. Należy podawać zawsze świeżo przygotowany napar. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydz. należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w skurczowych dolegliwościach żołądka i jelit, kolce, wzdęciach, trudnościach w odchodzeniu gazów, pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych. Nadwrażliwość na owoc kopru włoskiego lub inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, kminek, seler, kolendra, koper) lub na anetol. Nadwrażliwość na liść melisy.

Środki ostrożności

Preparat przeznaczony jest do stosowania u dzieci.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne po kontakcie płynnych przetworów z kwiatów rumianku z błoną śluzową (np. duszność, obrzęk Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny); reakcja krzyżowa u osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (np. bylica, piołun); reakcje alergiczne na koper włoski (dotyczące skóry lub układu oddechowego).

Ciąża i laktacja

Nie dotyczy.

Interakcje

U pacjentów po przeszczepie nerek przyjmujących duże dawki rumianku przez okres około dwóch miesięcy zgłaszano interakcje oparte na wpływie na CYP450.

Cena

Bobofen fix, cena 100% 4.1 zł

Preparat zawiera substancję: Chamomilla recutita, Foeniculum vulgare, Melissa officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."