BLF 100

Preparat zawiera: fruktooligosacharydy (79%), laktoferynę z mleka (21%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
BLF 100 10 saszetek po 0,5 g, proszek do sporz. zaw. doustnej

Fructooligosaccharides,

Lactoferrin

33.51 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety przeznaczony do stosowania u niemowląt, dzieci i dorosłych. Laktoferyna to występujące naturalnie białko wiążace żelazo, w największym stężeniu występuje w ludzkiej siarze i mleku następującym tuż po niej. Fruktooligosacharydy to złożone węglowodany oddziałujące na skład mikroflory jelitowej poprzez pobudzanie wzrostu wybranych szczepów bakterii jelitowych (głównie z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus).

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci: 1 saszetka. Dorośli: 2-4 saszetki. Zawartość saszetki należy dobrze wymieszać z niewielką ilością (około 100 ml) letniej wody, mleka, kefiru lub jogurtu. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Ważne aby nie wsypywać zawartości do gorącego płynu, gdyż laktoferyna jak każde białko ulega denaturacji. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Wzbogacenie diety w laktoferynę z mleka krowiego oraz fruktooligosacharydy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

BLF 100, cena 100% 33.51 zł

Preparat zawiera substancję: Fructooligosaccharides, Lactoferrin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."