Blephasol

Płyn micelarny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Blephasol 100 ml, płyn 28.99 zł 2019-04-05

Działanie

Płyn oczyszczający skórę powiek. Dzięki zawartości miceli delikatnie usuwa z powiek oraz nasady rzęs wszelkie zanieczyszczenia, w tym wysuszone wydzieliny i kosmetyki. Nie zawiera alkoholu, detergentów ani konserwantów, dzięki czemu delikatnie oczyszcza, nie podrażniając oczu i nie uszkadzając zewnętrznych warstw naskórka chroniących skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jest bezwonny i nietłusty, dlatego nie wymaga spłukiwania po użyciu. Zalecany także dla osób noszących soczewki kontaktowe

Dawkowanie

Zewnętrznie. Chusteczkę nasączoną płynem przyłożyć do powieki oraz nasady rzęs i delikatnie masować kolistymi ruchami, w celu usunięcia zanieczyszczeń. Następnie lekko rozchylić powieki i delikatnie przetrzeć wewnętrzną część powieki za pomocą czystej chusteczki nasączonej płynem. Nie spłukiwać. Czynność powtórzyć na drugim oku, używając nowej chusteczki. Stosować średnio 2 razy dziennie (rano i wieczorem) lub o dowolnej porze.

Wskazania

Codzienna pielęgnacja wrażliwych powiek, zwłaszcza brzegów powiek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Nie stosować bezpośrednio na oczy. Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Cena

Blephasol, cena 100% 28.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."