Blephagel

Preparat zawiera: poloxamer 188, PEG-90 (gliceryd kaprylowy), karbomer, wodorotlenek sodu, wodę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Blephagel 30 g, żel 31.99 zł 2019-04-05

Działanie

Hipoalergiczny, jałowy żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji powiek i rzęs. Zawarty w preparacie poloxamer rozpuszcza i delikatnie usuwa z powiek śluzową wydzielinę (wilgotny i zaschnięty śluz oraz pozostałości nabłonka zalegające u nasady rzęs). Formuła preparatu nie zakłóca naturalnego procesu nawilżania powiek, odświeża, działa łagodząco i kojąco na skórę powiek.

Dawkowanie

Nanieść niewielką ilość żelu na płatek kosmetyczny, delikatnie przyłożyć zwilżony żelem płatek do zamkniętej powieki i nasady rzęs i kilka razy delikatnie przetrzeć powieki i nasadę rzęs wykonując okrężne ruchy, aż do momentu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Usunąć z powieki pozostałości żelu przy użyciu czystego płatka kosmetycznego. Żel stosuje się zazwyczaj 2 razy dziennie, rano i wieczorem, lub ilekroć zachodzi potrzeba higieny powiek.

Wskazania

Żel do oczyszczania powiek u osób ze skórą wrażliwą i (lub) skłonną do atopii, podrażnioną i (lub) uszkodzoną. Pielęgnacja i higiena powiek w przypadku występowania następujących dolegliwości: zapalenia brzegów powiek (przedniego i tylnego); zespołu suchego oka w przebiegu zaburzeń czynności gruczołów powiekowych; przy dolegliwościach ocznych w przebiegu trądziku różowatego lub łojotokowego zapalenia skóry. Szczególną dbałość o pielęgnację okolic oczu zaleca się również przed zabiegami z zakresu chirurgii okulistycznej, jako element profilaktyki okołozabiegowej. Preparat może być stosowany do higieny powiek przez użytkowników soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie zawiera konserwantów, parabenów, alkoholu ani kompozycji zapachowych. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka.

Cena

Blephagel, cena 100% 31.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."