Biotebal Rzęsy XXL

Bimatoprost, pantenol, polisacharydy, peptydy, ekstrakt ze świetlika lekarskiego, ekstrakt z pestek dyni.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Biotebal Rzęsy XXL 3 ml, serum 57.2 zł 2019-04-05

Działanie

Serum pobudzające wzrost rzęs. Bimatoprost- składnik pobudzający wzrost rzęs i hamujący proces ich wypadania. Biotyna- wywiera korzystny wpływ na stan włosów i tempo ich wzrostu. Pantenol- pielęgnuje włosy, nadając im połysk i miękkość. Polisacharydy- zmniejszają nierówności powierzchni rzęs i brwi, naprawiają i wygładzają ich strukturę. Ekstrakt ze świetlika lekarskiego- działa kojąco i nawilżająco zmniejsza oznaki zmęczenia, zapobiega podrażnieniom. Peptydy- wzmacniają włókna włosów. Ekstrakt z pestek dyni wzmacnia rzęsy, zapobiega ich wypadaniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1 raz dziennie na czystą i suchą skrórę górnych powiek. Nałożyć niewielką ilość preparatu jednym pociągnięciem aplikatora (nie powtarzać) tuż u nasady rzęs (tak jak eyelinery). Można stosować na brwi. W razie dostania się prepartu do oczu, zmyć obficie wodą. Stosować codziennie przez 3-8 tyg., później 2-4 razy w tygodniu.

Wskazania

Wzrost rzęs.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża, karmienie piersią. Osoby w trakcie chemioterapii oraz > 18 lat. Nie stosować w przypadku chorób oczu.

Niepożądane działanie

Bimatoprost zawarty w produkcie może powodować zaczerwienienie oczu, swędzenie, uczucie dyskomfortu lub suchości. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie na 5-7 dni. W przypadku nie ustąpienia objawów skontaktować się z lekarzem. Po długotrwałym stosowaniu w miejscu aplikacji może dojść do ściemnienia skóry powiek. Efekt ustępuje po zakończeniu stosowania.

Ciąża i laktacja

Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Uwagi

Preparat bezpieczny dla osób noszących szkła kontaktowe.

Cena

Biotebal Rzęsy XXL, cena 100% 57.2 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."