BioGaia® Protectis

1 kropla zawiera 20 mln żywych pałeczek Lactobacillus reuteri Protectis. 1 tabl. do żucia zawiera 100 mln żywych pałeczek Lactobacillus reuteri Protectis.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
BioGaia® Protectis 10 szt., tabl. do żucia (smak cytrynowy) 15.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Zawiera pałeczki probiotyczne z gatunku Lactobacillus reuteri Protectis (L. reuteri DSM 17938), które pomagają chronić organizm przed szkodliwymi bakteriami i wspomagają układ odpornościowy.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci: 5 kropli raz dziennie. Krople można podawać ma łyżeczce, bezpośrednio na piersi lub po dodaniu do mleka, wody lub innych napojów. Nie dodawać kropli do gorących potraw lub napojów, ponieważ wysoka temperatura może zniszczyć żywe kultury bakterii. Dorośli: 1-2 tabl. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w szczepy bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus reuteri Protectis.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Ciąża i laktacja

Preparat może być spożywany jako uzupełnienie diety przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Po pierwszym otwarciu kropli, zawartość należy spożyć w ciągu 3 miesięcy.

Cena

BioGaia® Protectis, cena 100% 15.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."