Bioaron® D 800

1 kaps. zawiera 800 j.m. (20 µg) witaminy D (400% zalecanego dziennego spożycia).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bioaron® D 800 90 szt., kaps. twist-off 25.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Witamina D zapewnia: prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci, prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, prawidłową pracę mięśni, utrzymanie zdrowych zębów i kości, prawidłowy proces podziału komórek, odpowiednie wchłanianie wapnia i fosforu, właściwy poziom wapnia we krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki przedwcześnie urodzone: 1 kaps. raz dziennie do momentu osiągnięcia skorygowanego wieku 40 tygodni ciąży, następnie suplementację należy kontynuować w dawce rekomendowanej noworodkom urodzonym o czasie. Dzieci >1 rż.: 1 kaps. raz dziennie. Dorośli: 1 kaps. 1-2 razy dziennie, przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Noworodki i dzieci: końcówkę kapsułki należy ścisnąć, przekręcić i oderwać; następnie wycisnąć zawartość kapsułki bezpośrednio do ust dziecka, na łyżeczkę lub dodać do pokarmu. Dorośli mogą połknąć kapsułkę w całości, popijając wodą.

Wskazania

Uzupełnienie diety w witaminę D. Preparat przeznaczony jest do stosowania w okresie jesienno-zimowym lub przez cały rok dla osób, które nie są w stanie zapewnić dostatecznej ekspozycji na światło słoneczne w celu utrzymania prawidłowego stężenia witaminy D. Preparat uzupełnia codzienną dietę niemowląt urodzonych przedwcześnie, dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat oraz osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Cena

Bioaron® D 800, cena 100% 25.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."