Bioaron® D 1000

1 kaps. zawiera 1000 j.m. (25 µg) witaminy D (500% zalecanego dziennego spożycia).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bioaron® D 1000 90 szt., kaps. 24.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety przeznaczony do codziennego stosowania w okresie jesienno-zimowym oraz przez cały rok dla osób, które nie są w stanie zapewnić dostatecznej ekspozycji na światło słoneczne, w celu utrzymania prawidłowego stężenia witaminy D. Witamina D odpowiada za prawidłowe wchłanianie, wykorzystanie wapnia i fosforu oraz odpowiedni poziom wapnia we krwi. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Bierze udział w procesie podziału komórek. Pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni u osób w wieku 60 lat i starszych.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 10 rż. i dorośli: 1 kaps. dziennie przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna w miesiącach letnich, a w przypadku osób starszych przez cały rok. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety dzieci powyżej 10. rż., szczególnie w okresie intensywnego wzrostu oraz osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Cena

Bioaron® D 1000, cena 100% 24.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."