Bioaron K+D

1 kapsułka zawiera: 25 µg witaminy K (33,3% zalecanego dziennego spożycia) i 10 µg (400 j.m.) witaminy D3 (200% zalecanego dziennego spożycia).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bioaron K+D 75 szt., kaps. twist-off 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój kości dziecka oraz prawidłowe funkcjonowanie układu krzepnięcia krwi. Witamina D jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu immunologicznego.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki i niemowlęta karmione piersią w wieku od 2 tyg. do ukończenia 3 mż.: zawartość 1 kaps. dziennie. Sposób podania. Końcówkę kapsułki należy ścisnąć, przekręcić i oderwać. Następnie wycisnąć jej zawartość bezpośrednio do buzi dziecka, na łyżeczkę lub dodać do pokarmu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w niedoborach witaminy D i K oraz krzywicy, dla noworodków i niemowląt karmionych piersią w wieku od 2 tyg. do ukończenia 3 miesiąca życia.

Uwagi

Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Bioaron K+D, cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."