Bilomag

1 kaps. zawiera 80 mg suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego, o zawartości: 17,6-21,6 mg glikozydów flawonowych; 2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C; 2,1-2,6 mg bilobalidu. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bilomag 60 szt., kaps. twarde

Ginkgo biloba

40.98 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli:1 kaps. 1-2razy na dobę (80–160 mg kwantyfikowanego ekstraktu miłorzębu), podczas posiłku. Dzieci i młodzież powyżej 12 lat: stosowanie preparatu nie jest zalecane.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany: w łagodnych zaburzeniach krążenia w obrębie kończyn objawiających się uczuciem zimna nóg i rąk, pomocniczo w niewielkim obniżeniu sprawności umysłowej związanej z wiekiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Równoczesne przyjmowanie preparatów wpływających na krzepliwość krwi (heparyna i jej pochodne, kumaryny, np. warfaryna, acenokumarol). Hemofilia.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz u pacjentów przyjmujących leki przeciwpłytkowe, np. kwas acetylosalicylowy, klopidogrel, dypirydamol, tyklopidynę. Należy przerwać stosowanie preparatu na co najmniej 36 h przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym. Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci powyżej 12 lat. Ze względu na zawartość laktozy, nie stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Należy zachować szczególną ostrożność w okresie okołoporodowym.

Niepożądane działanie

Rzadko: zaburzenia krwi i układu chłonnego (np. kołotanie serca), zaburzenia układu nerwowego (w tym: ból głowy, zaburzenia snu, niepokój), zaburzenia ucha i błędnika (np. zawroty głowy), zaburzenia żołądka i jelit ( w tym: nudności, zaparcia, biegunka, wzdęcia, wymioty), zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (skórne reakcje uczuleniowe takie jak: swędzenie, wysypka). Bardzo rzadko: nagłe krwawienia.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować w okresie okołoporodowym.

Uwagi

Lek może powodować zawroty głowy, co może mieć wpływ na prowadzenie pojazdów mechanicznych lub obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyny lub pracować w niebezpiecznych warunkach, zanim pacjent nie pozna indywidualnej reakcji organizmu na preparat.

Interakcje

Nie zaleca się stosowania u pacjentów przyjmujących leki: przeciwzakrzepowe (np. heparyna, warfaryna lub pochodne kumaryny: zwiększają ryzyko powstania krwawienia. Ekstrakt miłorzębu japońskiego może hamować agregację płytek krwi lub krzepnięcia krwi, co może prowadzić do ciężkich powikłań związanych z krwawieniem), przeciwpłytkowe (np. kwas acetylosalicylowy, klopidogrel, dypirydamol, tyklopidyna: mogą zwiększać ryzyko powstania krwawienia, co jest związane z hamowaniem agregacji płytek krwi), preparaty pochodzenia roślinnego (takie jak czosnek, żeń-szeń: równoczesne stosowanie może zwiększać ryzyko samoistnego krwawienia), Trazodon (równoczesne stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia nadmiernego uspokojenia oraz śpiączki), inhibitory pompy protonowej (IPP) (np. omeprazol: ekstrakt miłorzębu może nasilać metabolizm IPP w wątrobie i powodować zmniejszenie stężenia IPP w osoczu, co może wpływać na osłabienie działania terapeutycznego), Nifedypina (ekstrakt miłorzębu może hamować metabolizm nifedypiny i zwiększać jej stężenie w osoczu, co powoduje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych nifedypiny), środki moczopędne z grupy tiazydów (zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi), Tipranavir (równoczesne stosowanie może zwiększać ryzyko powstawania samoistnych krwawień).

Cena

Bilomag, cena 100% 40.98 zł

Preparat zawiera substancję: Ginkgo biloba

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."