Bepanthen® Sensiderm Krem

Preparat zawiera: triglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, glicerynę, glikol pentylenowy, oliwę z oliwek, pantenol, alkohol cetearylowy, masło shea, cytrynian stearynianu glicerylu, olejek z nasion Limnanthes alba, glikol butylenowy, uwodornioną lecytynę, ceramid 3, sól sodową PCA, skwalen, glicyryzynian stearylu, karbomer, karbomer sodowy, gumę ksantanową, kwas hydroksyfenylopropamidobenzoesowy, wodę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bepanthen® Sensiderm Krem tuba 20 g, krem 23.3 zł 2019-04-05

Działanie

Krem łagodzący świąd i odbudowujący barierę skórną. Krem łagodzi swędzenie, oddziałując na skórę na trzy sposoby: poprzez dostarczanie lipidów (np. ceramidów) w postaci jak najbardziej zbliżonej do występującej w zdrowej skórze (lamele), dzięki technologii lipidów lamelarnych; poprzez dostarczanie fizjologicznych substancji nawilżających zwiększających zawartość wody w skórze; poprzez dostarczanie naturalnych lipidów o właściwościach pielęgnacyjnych. Pozwala to na przywrócenie bariery skórnej, co prowadzi do złagodzenia świądu. Krem nie zawiera substancji zapachowych ani konserwujących.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, dzieci i niemowlęta: krem stosować na niezranioną skórę zawsze, kiedy jest potrzeba. W przypadku stosowania u niemowląt na duże powierzchnie skóry lub długotrwale zaleca się konsultację z lekarzem.

Wskazania

Krem stosuje się w celu zmniejszenia świądu i zaczerwienienia w następujących przypadkach podrażnienia skóry: suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk i reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na zranioną skórę.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek reakcji skórnej preparat należy odstawić i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. W razie wystąpienia pierwszych objawów zakażenia, należy zasięgnąć porady lekarza.

Niepożądane działanie

W przypadku stosowania preparatu zgodnie z zaleceniami nie powinny wystąpić działania niepożądane. Jednak mogą występować pojedyncze przypadki miejscowych reakcji skórnych.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. W przypadku stosowania w okresie karmienia piersią należy bezwzględnie zmyć wszelkie pozostałości kremu ze skóry piersi i z brodawek przed następnym karmieniem.

Cena

Bepanthen® Sensiderm Krem, cena 100% 23.3 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."