Batrafen®

1 g lakieru zawiera 80 mg cyklopiroksu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Batrafen® but. 3 g, lakier do paznokci, leczniczy

Ciclopirox

98.22 zł 2019-04-05

Działanie

Lek o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Działanie grzybobójcze cyklopiroksu polega na hamowaniu wychwytu substancji niezbędnych do życia dla komórek grzyba oraz pobudzaniu dyfuzji innych niezbędnych składników komórki. Cyklopiroks gromadzi się w znacznym stopniu wewnątrz komórki grzyba, gdzie dochodzi do jego nieodwracalnego połączenia z niektórymi strukturami i organellami, takimi jak: ściana komórkowa, błona komórkowa, mitochondria, rybosomy i mikrosomy. Badania porównawcze wykazały podobną aktywność działania przeciwgrzybiczego cyklopiroksu i cyklopiroksu z olaminą. Cyklopiroks przenika do płytki paznokcia, a działanie terapeutyczne cyklopiroksu występuje po 48 h po zastosowaniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Cienką warstwę lakieru należy nanosić na zmieniony chorobowo paznokieć (po uprzednim usunięciu zmian na paznokciu): w 1. miesiącu leczenia - co drugi dzień; w 2. miesiącu leczenia - co najmniej 2 razy w tygodniu; od 3. miesiąca leczenia - raz w tygodniu. W całym okresie leczenia należy raz w tygodniu usunąć warstwę lakieru za pomocą zmywacza do paznokci. Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia. Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż przez 6 miesięcy.

Wskazania

Grzybicze zakażenia paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cyklopiroks lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić alergiczne kontaktowe zapalenie skóry w okolicy paznokcia. Bardzo rzadko może wystąpić zaczerwienienie i łuszczenie się skóry.

Ciąża i laktacja

U kobiet w ciąży oraz podczas karmienia piersią lek można stosować jedynie w przypadku bezwzględnej konieczności.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Batrafen®, cena 100% 98.22 zł

Preparat zawiera substancję: Ciclopirox

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."