Balneum Baby Basic Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli

Olej sojowy, glikol propylenowy, kwas cytrynowy, Oleamide DEA, alkohol laurylowy-6.5, palmitynian ascorbylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Balneum Baby Basic Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli 500 ml, olejek do kąpieli 53.33 zł 2019-04-05

Działanie

Podczas mycia olejek do kąpieli zapewnia optymalną ochronę skórze dziecka. Naturalny olej sojowy bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które wnikają w skórę i wspomagają proces odbudowy i utrzymania naturalnej bariery ochronnej skóry. Prawidłowo ukształtowana bariera lipidowa zapobiega nadmiernej utracie wody i korzystnie wpływa na odporność skóry. Stosowanie preparatu pozwala utrzymać ochronny płaszcz wodno-lipidowy skóry.

Dawkowanie

Olejek wlać bezpośrednio do wody. Kąpiel niemowlęcia powinna trwać kilka minut. W przypadku starszego dziecka nie powinna być dłuższa niż 15 min. Optymalna temperatura wody nie powinna przekraczać 36st.C. Do kąpieli dziecka lub niemowlęcia w wanience (ok. 25 l wody) należy użyć 1/3 nakrętki olejku (5 ml). Kąpiel w tradycyjnej wannie (ok. 150 l wody) wymaga dodania 2 nakrętek (30 ml) olejku. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć skórę dziecka ręcznikiem.

Wskazania

Mycie i pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Nie zawiera parafiny, parabenów ani sztucznych barwników. Kąpiel dziecka z dodatkiem olejku nie wymaga stosowania dodatkowych produktów myjących.

Cena

Balneum Baby Basic Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli, cena 100% 53.33 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."