Baifem K

Żel zawiera wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej oraz kwas mlekowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Baifem K tuba 40 g, żel 9.62 zł 2019-04-05

Działanie

Ochronno - łagodzący żel do pielęgnacji okolic intymnych. Substancje zawarte w wyciągu z korzenia tarczycy bajkalskiej łagodzą podrażnienia i mikrourazy błon śluzowych, ponadto działają przeciwbakteryjnie oraz wspomagają procesy regeneracji skóry. Kwas mlekowy przywraca i utrzymuje prawidłowe pH miejsc intymnych, zmniejszając ryzyko infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Żel chroni okolice intymne przed podrażnieniami, otarciami i infekcjami; regeneruje delikatną i wrażliwą skórę okolic intymnych; łagodzi podrażnienia i otarcia; nawilża i uelastycznia; przywraca i utrzymuje właściwe pH skóry i miejsc intymnych, wspomagając naturalne mechanizmy obronne.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nanieść na okolice intymne ciała, w szczególności na miejsca wrażliwe na otarcia. Stosować 2 razy dziennie lub w razie potrzeby.

Wskazania

W sytuacjach i okresach zwiększonej podatności na podrażnienia i infekcje okolic intymnych, takich jak: zbliżenia intymne, stosowanie antybiotyków, noszenie obcisłej bielizny lub spodni, jazda na rowerze, jazda konna, podróże (szczególnie dłuższe i w okresie letnim), otyłość, okres około i pomenopauzalny. Polecany także do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Żel nie wpływa na trwałość prezerwatywy. W celu ochrony bielizny osobistej przed ewentualnym zaplamieniem przez żel, zaleca się stosowanie wkładki higienicznej.

Cena

Baifem K, cena 100% 9.62 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."