Axobrex Plus

1 tabl. zawiera 250 mg cytykoliny w postaci soli wewnętrznej oraz 5 mg cynku (50% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Axobrex Plus 30 szt., tabl. 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający cytykolinę (związek składający się z zasady azotowej - cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny) oraz cynk. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych m.in. w układzie nerwowym, w tym w mózgu. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, m.in. pamięci i koncentracji, dzięki temu wysiłek intelektualny, ćwiczenia pamięci, koncentracji, uczenie się mogą być efektywniejsze. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu witaminy oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, chroniąc je przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Bierze udział w prawidłowej syntezie DNA i podziale komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 1-2 razy dziennie, podczas posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w cytykolinę i cynk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Interakcje

Nie zaleca się stosowania preparatu łącznie z lekami zawierającymi centrofenoksynę. Cytykolina wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, zwiększa działanie leków L-Dopa.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."